AKDENİZ AKŞAMLARI
Antalyaspor'un 2017-2018 forma setinde bulunan, kulübün renklerine sahip olmayan ve alternatif forma olarak kullanılacak "Akdeniz Akşamları" Göztepe ile oynanan maçla görücüye çıktı. Alternatif renkli formalara ön yargılı yaklaşsam da, bu formaya Antalyaspor'un tarihindeki en şık alternatif forma diyebilirim. İati ile sponsorluk sözleşmesinin sezon başında biteceğinden dolayı forma Store'larda reklamsız satışa sunulduğundan, reklamların, sırttaki yazının hangi renkte kullanılacağı hakkında bir fikrimiz yoktu.

Bu sezon formalarda kullanılan, üç boyutlu ve gümüş gri renkli logolarla uyumlu, yine gümüş gri renkte kullanılan Regnum ve Tatil.com reklamları, sırttaki numara ve yazılar, Nike'ın Park isimli en sade tasarıma sahip lacivert katalog formasını muhteşem bir forma haline getirmiş. Formadaki detay diye tabir edilen, reklam ve sırt yazılarının bu derece efektif kullanımı takdir edilmeyi hakediyor. Maalesef ki şu an için Store'lardaki formalarda reklam ve yazı yazdırma seçeneği bulunmadığından, bu forma düz lacivert tişört gibi satılıyor. Umarım bir an önce bu duruma bir çare bulunur veya bu formanın maçta giyilen bir örneğini koleksiyonumuza ekleme fırsatı buluruz da formanın detaylarını daha yakından inceleyebilir ve sizlerle paylaşabiliriz. Son olarak da formaların kollarındaki Spor Toto Süper Lig Patchlerinin yuvarlak bir kumaşla kapatıldığını da bir dipnot olarak ekleyelim. Saygılar...

Kartal Mustafa Türker

15 EKİM 2017


MERHABA
Elimde yalnızca 5-6 tane Antalyaspor forması varken Antalyaspor formaları biriktirmeye karar vermemin üzerinden yaklaşık 3 yıl geçti. Bu süreçte gerek arkadaşlarımın yardımıyla, gerek Antalyaspor Formaları için açtığım sosyal medya hesapları vasıtasıyla, gerek kendi çabalarımla koleksiyonumu 72 farklı formaya ulaştırabildim.

Neden Antalyaspor Formaları diye sorarsanız, doğma büyüme, aileden Antalya'lıyım. Türkiye'de bir Anadolu kulübünün formalarının sergilendiği bir internet sitesi olacaksa, o kulübün forma tarihi, kronolojisi, gerçek dökümanlarla, yani formalarla sergilenecekse o kulüp benim memleketimin takımı, Antalyaspor olmalıydı. Bu amaçla yaptığım Antalyaspor formaları koleksiyonunda 72 formanın tamamı birbirinden farklı olmakla birlikte, Antalyaspor'un 1993 yılından günümüze kadar kullandığı bir çok forma bulunmaktadır. Koleksiyonda bulunan 72 formanın 63'ü futbolcuların üzerinden alınmış maç formasıdır. Koleksiyonda yer alan 12 forma ise kaleci formasıdır.

Bu koleksiyonu bu noktalara getirmemde büyük emeği ve yardımı dokunan, Antalyaspor tribünlerinden Muhammed Oktay Rızaoğulları'na sonsuz teşekkürler. Hakkını ödeyemem kardeşim, sağol, varol. AntalyasporFormalari.com'un koleksiyon camiasına, Antalyaspor'a ve büyük taraftarına hayırlı olmasını, diğer Anadolu kulüplerinin de formalarının sergilendiği internet sitelerinin açılmasına vesile olmasını diliyor, siteyi keyifle gezmenizi umuyorum. Saygılar...

Kartal Mustafa Türker

4 EKİM 2017